YKS TARİHİ DEĞİŞTİ!

author

Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın tarihinin değişeceği bilgisi birkaç gündür YKS'ye katılacak  yüz binlerce üniversiteli adayı tarafınca merakla araştırılıyordu. Tüm dünyayı etkisi altına alan  ve ülkemizde de uzun süreden beri yoğun tedbirler aldıran Covid-19 salgını sonrası YKS kapsamında düzenlenecek; Temel Yeterlilik Testi (TYT), Alan Yeterlilik Testleri (AYT) ve Yabancı Dil Testi (YDT) oturumları 25-26 Temmuz tarihine ertlenmişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bugün yapyığı toplantı ile tarih hakkında oluşan belirsizlikler netleşti.

Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı 25-26 Temmuz tarihinden önce bir tarihe alınarak yeni tarih 27-28 Haziran olarak belirlendi.

 

YKS KONULARI NELER OLACAK?

Yekta Saraç, YKS konuları için de "YKS'de sorulacak müfredatta da öğrencilerimizin lehine olanlar aranacak. Bu sınavların ortaöğretimi desteklemesi önemlidir. Daha önce yapılanlar çerçevesinde bir sınav olacak" açıklamasında bulundu.

MEB Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı, ÖSYM Başkanlığına soru hazırlamada dikkate alması ihtiyaç duyulan müfredat kapsamını güncelleyen yazıyı gönderdi. 12'nci sınıf öğrencileri, 9, 10 ve 11'inci sınıf müfredatlarına ayrıca 12. sınıf ders programlarının ancak birinci döneminden sorumlu olacak.


26.05.2022 13:09 tarihinde yayınlandı.
Yorum Yaz
Yorumlar (0)
arrow