YKS Başvuruları Başlıyor...

author

 

 

Üniversite adayı öğrencilerin büyük bir heyecanla beklediği Yükseköğretim Kurumları Sınavı için zaman gittikçe yaklaşıyor... Hayallerindeki üniversiteye girebilmek, hayallerinin mesleğini yapabilmek için çalışan aday öğrenciler serüvenlerinin en önemli adımını yapacakları YKS başvurusu ile atacaklar.

 

ÖSYM 2020 sınav takvimine göre YKS başvuruları 6 Şubat-3 Mart'ta alınacak. YKS ise 20-21 Haziran 2020'de yapılacak. YKS sonuçları 23 Temmuz'da açıklanacak.

 

ÖSYM'nin sınav ve başvuru tarihlerini açıklamasının ardından aday öğrenciler büyük bir heyecanla başvuru günün beklemeye başlamışlardı. Aynı zamanda aday öğrenciler için kritik bir viraj olan YKS için de yavaş yavaş geri sayıma başlanıyor...

6 Şubat-3 Mart tarihleri arasında ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminde geçerli fotoğrafı ve eğitim bilgisi bulunan adaylar, bireysel olarak internet aracılığıyla https://ais.osym.gov.tr adresinden başvuru yapabilirler. ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminde geçerli bir fotoğrafı ve/veya eğitim bilgisi bulunmayan adaylar, ÖSYM Sınav Koordinatörlüklerinden veya tanımlanmış başvuru merkezlerinin birinden başvuru yapabilirler.

 

 


26.05.2022 13:09 tarihinde yayınlandı.
Yorum Yaz
Yorumlar (0)
arrow