YKS 2020 Tercih Kılavuzu Yayınlandı!

author

YKS tercihleri ile ilgili yapılan son dakika açıklamasında tercihlerin alınacağı tarih duyuruldu. Ayrıca ÖSYM Başkanı Halis Aygün açıklamasında, ‘2020-YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzunu bugün yayımlayacağız.' dedi. Bu açıklamanın ardından ön bilgi verme amaçlı YKS tercih kılavuzu yayımlandı. Tercih tarihlerinde yeniden bir kılavuz yayımlanacak.

YKS TERCİH KILAVUZU İLE İLGİLİ AÇIKLAMA
ÖSYM Başkanı Halis Aygün, ‘2020-YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzunu bugün yayımlayacağız.’ dedi. Bu açıklamanın ardından ön bilgi verme amaçlı kılavuz yayımlandı.


ÖN BİLGİLENDİRME KILAVUZU İÇİN TIKLAYINIZ!

Kurum tarafından yapılan açıklamada '2020-YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu, 21-24 Temmuz 2020 tarihleri arasında ÖSYM'nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden yayımlanacaktır. Kılavuz, adaylara ve diğer ilgililere ön bilgi vermek amacıyla yayımlanmaktadır. Bu nedenle adayların, tercihlerini belirlemeden önce tercih süresi içinde ÖSYM'nin internet adresinden yeniden yayımlanacak 2020-YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzunu dikkatle incelemeleri ve ÖSYM’den yapılan duyuruları takip etmeleri gerekmektedir.' denildi.

YKS tercihleri 6 Ağustos ve 14 Ağustos tarihleri aralığında yapılacak. ÖSYM Başkanı Halis Aygün, ‘2020-YKS tercihleri 6 Ağustos tarihinde başlayacaktır. Adaylarımız tercihlerini 6-14 Ağustos tarihleri arasında http://ais.osym.gov.tr’den yapacaklardır.’ dedi. 

Adaylar, 2019-YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzuna tercih süresi içinde ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden erişebileceklerdir. Kılavuz dağıtımı ve satışı yapılmayacaktır. Adaylar tercihlerini, T.C. Kimlik Numarası ve şifre ile tercih süresi içinde ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden bireysel olarak yapacaklar ve tercihlerini, internet üzerinden elektronik ortamda göndererek tercih bildirimini tamamlayacaklardır. Bunun dışında tercih bildiriminde bulunulamaz (posta, fax, elektronik posta vb.). Merkezimize posta vb. yollarla gönderilen tercih listeleri işleme alınmaz ve cevaplandırılmaz. Sadece elektronik ortamda yapılan tercihler geçerlidir.


02.07.2022 02:45 tarihinde yayınlandı.
Yorum Yaz
Yorumlar (0)
arrow