Yaratıcılığınızı Arttıracak Tüyolar

author

 

Yaratıcılık aslında herkesin sahip olduğu bir özellik ancak hayatın akışı içerisinde maalesef zaman içerisinde bu özelliğimizi köreltebiliyor hatta kaybedebiliyoruz. Yaratıcı düşünmeyi bir alışkanlık haline getirirseniz, bu size enerji bile verebilir.

Kendinize Zaman Ayırın

Yaratıcı düşünmek için öncelikle kendinize zaman ayırmalısınız. Günde yarım saat bile kendi başınıza düşünmeniz size yetecektir.

Kitap Okuyun

Bol bol okuyun, kitap okumak farklı bakış açılarını görmenize yardımcı olacaktır. Aynı zamanda detayları daha iyi fark edebilecek ve hayal dünyanızı zenginleştirmiş olacaksınız.

Farklı Düşüncelere Açık Olun

Her zaman sizinle aynı düşünen insanlarla değil farklı görüşteki insanlarla da vakit geçirin. Bu sayede ufkunuzu genişletebilirsiniz, her düşünce size farklı şeyler katabilir. Farklı görüşleri birbirine bağlamak aralarında ilişki kurmak yeni özgün fikirler yaratmanızı sağlayacaktır.

Meraklı Olun

Çevrenizde olan, gördüğünüz, duyduğunuz her şey hakkında sorular sorun ve merak edin. Sorgulamak, araştırmak yaratıcılığınızı arttıracak önemli adımlardandır.

Doğru Yeri Bulun

Aklınıza iyi bir fikir geldiğinde neredeydiniz? Bir kafede mi? Evde mi? Yoksa Okulda mı? Bunu hatırlamaya çalışın. Bir şeyler düşünmek, üretmek istediğiniz zaman tekrar oraya gidin.

Bir Şeyler Yazın

Yazdığın şeylerin anlamlı şeyler olmasına gerek yok, sadece başlayın yazmak sizi yeni düşüncelere yeni fikirlere sevk edecektir.  Aklınıza gelen fikirleri not ederek başlayabilirsiniz.

 


27.05.2020 06:01 tarihinde yayınlandı.
Yorum Yaz
Yorumlar (0)
arrow