Yeteneğini Fırsata Çevirmenin Tam Zamanı!

author

Meslek seçerken dikkat etmeniz gereken en önemli şeylerden biri her zaman ilgi alanlarınız, yetenekleriniz ve kişisel özelliklerinizdir. Üniversitede okuyacağınız bölüm ilgi alanınız içerisine ne kadar girerse ileride yapacağınız meslekte başarılı ve mutlu olma ihtimaliniz de o kadar artar.

İstanbul Kültür Üniversitesi tarafından geliştirilen WeAccept Öğrenci Kabul Programı da tam bu noktada gençlerin daha iyi burs imkânları ile kişisel özelliklerine, yetkinliklerine ve hedeflerine en uygun olan bölümlerde eğitim görmelerini desteklemek amacıyla kurulmuş bir programıdır. WeAccept’te öğrencilerin mesleki yönelimlerini keşfederek seçtikleri programlara olan uygunluk seviyelerine göre bursların tanımlanıyor. Sistem içerisinde yer alan Holland Mesleki Yönelim envanterinden türetilen mini kişilik envanteri ile öğrenciler hem kişilik tiplerini öğrenebiliyor hem de sistem içerisinde seçmiş oldukları programlara olan yatkınlık seviyelerini görmüş oluyorlar. Daha sonra ise öğrencilerin başvuru anında vermiş oldukları diğer tüm bilgileri ve envanter sonucunu dikkate alarak seçtikleri programlara göre burs tanımlamaları yapılıyor.

Sistem içerisinde yalnızca envanter değil aynı zamanda öğrencilerin daha iyi tanınabileceği ve yetkinliklerinin görülebileceği bilgiler de isteniyor. Bunlar eğitim hayatları boyunca edinilen başarılar, alınan ödüller, organize edilen ya da dahil olunan projeler, seminerler, konferanslar, yarışmalar, alınan lisanslar sertifikalar… Böylece öğrencilerin yalnızca bir akademik envanterle değil aynı zamanda diğer kişisel özellikleri ile de değerlendirebilen bir sistem ortaya çıkmış oluyor.

İstanbul Kültür Üniversitesi’nin geliştirdiği WeAccept Kabul Programı sayesinde aday öğrenciler sınav döneminde yaşadıkları stresten uzaklaşabilir ve sınava değil geleceklerine daha fazla odaklanabilirler…

WeAccept Kabul Programı hakkında daha detaylı bilgileri we-accept.com  adresinden öğrenebilir ve başvurunuzu yapabilirsiniz.


09.07.2020 21:34 tarihinde yayınlandı.
Yorum Yaz
Yorumlar (0)
arrow