Türkiye’de İlk-Dijital Medya ve Pazarlama Ön Lisans Programı Açıldı!

author

 

“Dijital Medya ve Pazarlama” programı Türkiye’de ilk defa İstanbul Kültür Üniversitesi Meslek Yüksekokulunda açıldı. Teknolojik gelişmeleri ve dijital medya mecralarını takip eden, kendini geliştirmeye açık, analitik düşünme yeteneği kuvvetli, pazarlama ilke ve stratejilerine ilgi duyan adaylar bu programı tercih edebilirler.

Dijital Medya ve Pazarlama programı, “Dijital Reklamcılık, Sosyal Medya, Pazarlama İletişimi, Dijital Medya ve Popüler Kültür, Mobil Pazarlama, Dijital Performans Analiz ve Ölçümleme, Dijital Okuryazarlık, Dijital Girişimcilik ve İnovasyon, Tasarım ve Yaratıcı Düşünce, Web Uygulama Geliştirme, Arama Motoru Optimizasyonu” dersleri başta olmak üzere, dijital iletişime dair kapsamlı ders planı ile sektörün ihtiyaçlarını gidermeye yönelik hazırlanmıştır.

Dijital Medya ve Pazarlama programı öğrencileri, özel olarak hazırlanmış disiplinlerarası eğitim müfredatı ile hem dijital medya ve teknolojileri, hem de pazarlama ilke ve stratejileri alanından dersler alırlar.

Dijital Medya ve Pazarlama Programından Mezun Olan Öğrenciler Hangi Alanlarda Çalışabilirler?

Dijital Medya ve Pazarlama programından mezun olan öğrenciler, reklam ajanslarında, dijital ajanslarda veya kurumların “Dijital Medya ve Pazarlama” ile ilgili departmanlarında çalışabilirler. Dijital Pazarlama Uzmanı, Dijital Pazarlama Koordinatörü, Dijital İletişim Uzmanı, SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) Uzmanı, SEO Analisti, İçerik Uzmanı, Dijital Pazarlama Analisti, Sosyal Medya Yöneticisi, Sosyal Medya Uzmanı, Sosyal Ağ Uzmanı, E-Ticaret Uzmanı, Mobil Pazarlama Uzmanı, E-posta Pazarlama Uzmanı, Dijital Reklam Uzmanı, Dijital Reklam Yöneticisi, Mobil Reklam Yöneticisi, Web Editörü, Web İçerik Uzmanı, Dijital Medya Planlama Sorumlusu gibi alanlarda deneyim sahibi olarak unvan kazanabilirler. Mezunlar, dijital çağın iletişim teknolojilerini etkin şekilde kullanma yeteneğine sahip uzmanlar olarak dijital pazarlama sektörünün her alanında kariyer olanağına sahiptirler.

 


02.07.2022 03:34 tarihinde yayınlandı.
Yorum Yaz
Yorumlar (0)
arrow