YKS'ye Aylar Kala Nasıl Çalışmalı?

author

 

15-16 Haziran 2019’da yapılacak olan Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı’na girecek adayların son 4 ayı kaldı. 12 Şubat tarihinde başlayan YKS başvurularının son başvuru günü ise 6 Mart 2019.. Kalan 4 ayı verimli bir şekilde geçirebilmeniz için neler yapmanız gerektiğini sizler için yazdık...

SÜRE TUTMAK

Aylardır sınava hazırlanıyorsunuz ve az bir zaman kala deneme testleri çözerken yapacağınız en önemli şey süre tutarak çözmek. Son 4 ayda çözdüğünüz tüm denemelerde süre tutmaya özen gösterin. Böylelikle nerede vakit kaybettiğinizi fark edebilir ve zaman yönetimini çok daha iyi yapabilirsiniz.

TEKRAR YAPMAK

Çok iyi olduğunuzu düşündüğünüz derslerde bile tekrar yapmayı ihmal etmeyin. Ders tekrarını, hem o konuyu okuyarak hem de soru çözerek yapabilirsiniz.

VERİMLİ ÇALIŞMAK

Herkesin kendi potansiyeli farklıdır. Kimi adaylar günde 7 saat çalışıp verim alabiliyorken kimileri 4 saatten fazlasını çalıştıklarında dikkatlerini toplayamıyor ve verim alamıyorlar. Bu nedenle eğer siz belirli bir saatin üzerinde çalıştığınızdan bir şey anlamıyorsanız kendinizi zorlamayın.

İNANMAK

Zor bir sürecin yavaş yavaş sonuna yaklaşıyorsunuz, elinizden geleni yaptığınıza ve sınavda karşılığını alacağınıza inanın. Konular yetişir mi, ya bildiklerimi unutursam gibi kaygılar sizi aşağı çekebilir, bunların üstesinden gelmeye çalışın ve kendinize güvenin.


24.08.2019 18:45 tarihinde yayınlandı.
Yorum Yaz
Yorumlar (0)
arrow