Öğrenci Kulüpleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

author

 

Öğrenci kulüpleri üniversite öğrencilerinin hem sosyal hayatları hem de iş hayatları için büyük önem taşır. Üniversitelerde hemen hemen her ilgi alanına yönelik bir kulüp bulmak mümkündür. Kariyer Kulübü, Girişimcilik Kulübü, Sinema-Televizyon Kulübü, Dans Kulübü, Edebiyat Kulübü, Erasmus Kulübü, Gezi Kulübü, İnsan Hakları Kulübü, Münazara Kulübü gibi birçok kulübü üniversitelerde bulabilirsiniz.

Bu kulüpler sayesinde boş zamanlarınızı değerlendirebilir, yeni ilgi alanları edinebilirsiniz. Yalnızca var olan kulüplere üye olmak dışında, kendi ilgi alanınıza yönelik kulüp kurma girişiminde de bulunabilirsiniz. Üyesi veya kurucusu olduğunuz kulüpler sizi mesleki açıdan ve sosyo-kültürel açıdan oldukça geliştirecektir. Aynı zamanda yapılan etkinlikler grup halinde çalışma yeteneğinizi ve iletişim becerilerinizi kuvvetlendirecektir.

Bir kulübün yönetim kadrosunda bulunmak size organizasyon yeteneği kazandırır ve bunun yanı sıra zamanı etkin kullanmayı da öğrenirsiniz. Kariyer kulübü benzeri, iş dünyasıyla bağlantılı kulüplerde yer alırsanız düzenleyeceğiniz etkinliklerin, kulüp içindeki faaliyetlerin mezun olduktan sonra iş hayatına atılırken size dönüşü son derece olumlu olacaktır. Üniversite bünyesinde kulüplerin aracılığı ile düzenlenen çeşitli seminerlere katılarak bunlardan sertifika elde edebilir ve bunları yine iş dünyasına atılmadan önce öz geçmişinizde kullanabilirsiniz.

Üniversite hayatınızı daha eğlenceli hale getirecek olan kulüplerde yer almaya ve etkin olmaya özen göstermelisiniz. Böylelikle hem kendinizi geliştirebilir hem de ileriye dönük süreçler için kendinize yatırım yapmış olursunuz.


26.05.2020 20:53 tarihinde yayınlandı.
Yorum Yaz
Yorumlar (0)
arrow