Neden Daha Başarılılar?

author

 

Herkesin kendi yeteneği, potansiyeli farklıdır ama başarılarıyla nam salmış insanların ortak özellikleri yok mudur? Ya da başarılarına destek olacak bir karakter yapısı?

Bu yazımızda ‘’neden daha başarılılar?’’ sorusunun cevaplarını arayacağız.

Öncelikle klişe gibi gelebilir ama başarılı insalar gerçekten çalışkandırlar. Bir hedefleri vardır ve öylece durup bunun olmasını beklemezler ve o hedef için adımlar atarlar. Çalışmanın başarılı olmanın ilk basamağı olduğunu düşünürler. Bunların yanı sıra merak duyguları üst düzeydir ve sürekli okuyup araştırırlar. Sadece okumakla kalmaz bunları tahlil de ederler çünkü yalnızca ezberin işlerine yaramayacağının bilincindedirler.

Bu insanlar aynı zamanda oldukça sabırlı olurlar. Başarının geçilmesi gereken bir süreç olduğunu bilir ve hedeflerine ulaşmak için çıktıkları yolda hiçbir engel onlar pes ettiremez. Hayat hikayelerini hayranlıkla okuduğunuz o çok başarılı isimlere bakın. İstedikleri noktaya gelen kadar kaç yenilgi yaşamışlar, hangi zorlukları deneyimlemişler… Bunların hiçbiri pes etmelerine sebep vermemiş ve sonunda arzuladıkları sonuca ulaşmışlar.

Başarılı insanlar aynı zamanda önlerine çıkan fırsatları yakalama ve değerlendirme konusunda ustadırlar. Hemen harekete geçerler, değişimden ve risk almaktan korkmazlar. Başarılı olmalarının bir diğer sebebi de sorumluluk sahibi ve disiplinli olmalarıdır. Gelmek istedikleri konumun sorumluluklarını almaktan ve bunları yerine getirmekten ötürü şikayet etmek yerine mutluluk duyarlar. Aynı zamanda başkalarının başarılı olmalarını da ister ve çevrelerindeki kişilere de bu anlamda destek olurlar.

Son olarak en önemli özellikleri kendilerine olan güvenleridir. Başkalarının fikirlerini alırlar ama etraftan gelen olumsuz seslere kulak asmazlar. Yapabileceklerine inançları tamdır ve bu doğrultuda hayatlarına yön verirler. Ne olursa olsun yollarına devam ederler ve sonunda istedikleri başarıya eninde sonunda ulaşırlar.

Yorum Yaz
Yorumlar (0)
arrow