Kılavuzda Sıralamalar ve Puanlar Neden Yazmıyor?

author

Bu sorunun cevabı aslında çok basit. Her yıl bir önceki yılın verileri göz önünde bulundurularak-örnek alınarak-analiz edilerek tercih sıralaması oluşturuluyor. Yani geçtiğimiz yıl yapılan tercihler de 2016 yılının verilerine göre yapıldı.

Bu yıl sistemin değişmesiyle ve puan türlerinin birleştirilmesi nedeniyle 2017 yılının verilerini yorumlamak zorlaştı ve bu durum da adaylarda kafa karışıklığına sebep oldu ama öğrencilerin her koşulda yine 2017 verilerini baz alarak tercih yapmaları gerekiyor.

UNUTMAYIN: Bu veriler o programa yerleşmek için şart olan başarı sıraları ya da puanlar değildir. Sadece öğrenciye bir öngörü sağlamak ve bilgi vermek için yazılan değerlerdir. Öğrenciler bu başarı sıraları ve puanlara bakarak kendileri ile ilgili bir değerlendirme yapabilir. Ancak bu değerlendirmeyi bu yıl yapmak daha zor. Bu nedenle bir danışmanlık almak daha faydalı olacaktır.

2017 verilerine bakarak bu sene daha geniş aralıklarla tercih yapmanız yararınıza olacaktır. Puan türlerinin birleştirmesiyle yaşanan karışıklıktan etkilenmemek ve doğru bir tercih listesi oluşturmak için İstanbul Kültür Üniversitesi Ataköy Yerleşkesi’nde bulunan Tercih Danışmanlığı Merkezimizi ziyaret edin.

Yorum Yaz
Yorumlar (0)
arrow