İki Şık Arasında Kalmak

author

Hayatı boyunca herkes bu sorunu en az bir defa yaşamıştır. Cevaplara bakarsınız, hadi üçünü elediniz ama o iki şık yok mu, insanı delirtecek kadar birbirine benzerdir ve sinirleri altüst edecek kadar doğrudur.

Bu ne biçim soru diye veryansın etmeden önce neler yapabiliriz bir bakalım;

İki şık arasında kaldığınızda öncelikle o soruyla vakit kaybetmeden diğer sorulara yönelin. Daha sonra tekrar kararsız kaldığınız soruyu birkaç kere okuyun. Böyle durumlarda ya %50 şansınızı kullanacaksınız ya ilk aklınıza gelen cevabı işaretleyeceksiniz ya da o soruyu cevaplandırmayıp boş bırakacaksınız.

 

Kimileri ilk aklınıza gelen doğru cevaptır der ama bu her zaman için tutacak net bir çözüm değildir. Bu kararsızlığın en büyük sebebi bilgi eksikliği ya da sorulardaki kavramların altını doğru okuyamamak olabilir. Bunu yaşamamak içinse en etkili çözüm bol bol test çözmek olacaktır. Bazen bir kelime size tüm ipucunu verebilir. Bunu fark etmek de ancak soru çözmekle gerçekleşebilecek bir şeydir.

 

Sorular ve şıklar arasındaki farklılıkları ve ipuçlarını doğru okuyabilmek için pratik yapmak en doğru yöntem. Test çözmek size her anlamda fayda sağlayacaktır. Göreceksiniz ki pratik yaptıkça soruları daha iyi okuyacak, kararsız kalma oranınızı da bir o kadar düşüreceksiniz.


01.07.2022 23:52 tarihinde yayınlandı.
Yorum Yaz
Yorumlar (0)
arrow