Cumhurbaşkanı ERDOĞAN: Önümüzdeki Eğitim-Öğretim Yılı İçin Burs Miktarını Arttırma Kararı Aldık

author

 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: ÖNÜMÜZDEKİ EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI İÇİN BURS MİKTARINI ARTTIRMA KARARI ALDIK

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen Yükseköğretim Akademik Yıl Açılış Töreni'ne katıldı.

Yükseköğretim Akademik Yıl Açılış Töreni'nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘’Önümüzdeki eğitim-öğretim yılı için kredi-burs miktarını lisansta 500 liraya, yüksek lisansta bin liraya, doktorada ise bin 500 liraya yükseltme kararı aldık'' dedi.

‘’Bu rakam, biz göreve geldiğimizde sadece 45 liraydı. Yurtlarımızda kalan öğrencilerimize verdiğimiz beslenme yardımını da günlük 8 liraya yükselttik. Öte yandan yükseköğrenim yurtlarımızın fiyatlarında bu yıl hiçbir artışa gitmedik. Görüldüğü gibi eğitim-öğretim konusunda pek çok meseleyi çözdük. Bundan sonra kaliteye odaklanmamız gerektiğini düşünüyorum." Şeklinde konuşmasını sürdürdü.

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında, üniversitelerin 2018-2019 akademik yılının ülke ve millet için hayırlara vesile olmasını diledi, öğretim üyeleri ve öğrencilere başarılar temenni etti.

Erdoğan, kurumsal ve bireysel üstün başarı ödüllerine layık görülenleri de kutladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ayrıca, "Öncelikle sayısal bakımdan, artık ülkemizin sınırlarını da aşan bir kapasiteye ulaştık. Ülkemizde faaliyet gösteren 128 devlet, 72 vakıf üniversitesi ve 5 vakıf yüksekokulundan oluşan 205 yükseköğrenim kurumumuzda 7 milyon 611 bin öğrencimiz bulunuyor" bilgisini verdi.

Yorum Yaz
Yorumlar (0)
arrow