''Bildiğimiz Z Kuşağı Bilmediğimiz Gelecek'' Konferansı

author

 

İstanbul Kültür Üniversitesi, geleceğimiz olan Z Kuşağı gençlerini anlamak, mesleki yönelimlerini, çalışma hayatından beklentilerini, gelecekte yönelebilecekleri sektörleri konuşmak için ‘Bildiğimiz Z Kuşağı, Bilmediğimiz Gelecek’ başlıklı bir konferans düzenliyor.

27 Mart 2019 Çarşamba günü 10:00-12:00 saatleri arasında İstanbul Kültür Üniversitesi Akıngüç Oditoryumu ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşecek olan konferansın konuşmacıları ise "Açılın Gençler Geliyor" kitabı ile büyük yankı uyandıran Gazeteci-Yazar Dr. Fatoş Karahasan ve T-İnsan kitabının Yazarı-Fütürist Ufuk Tarhan olacak.

Konferans’ın konuşmacılarından Fatoş Karahasan’ın ’’Açılın Gençler Geliyor Kitabı’’ Sia Insight’ın 2018’de yaptığı Türkiye Gençlik Araştırması verilerine dayanarak kaleme aldığı bir eser. Türkiyedeki genç nesil dünyadaki yaşıtlarından ne yönde farklı? Değişen ve gelişen dünyanın gereksinimlerini karşılayabilecekler mi? Ve Ülkemizin bu nesli desteklemek için neler yapması gerektiğine dair bilgilerin yer aldığı kitap, 15-24 yaş arasındaki yeni neslin tanınmasına dair önemli veriler içeriyor. Konferans süresince Fatoş Karahasan hem kitabına hem de Z kuşağına dair değerli bilgileri eğitimcilerle paylaşacak.

Konferansın bir diğer konuşmacısı olan En Başarılı İnovatif İş Kitabı Ödülü Kazanan “T-İnsan” kitaplarının yazarı Fütürist Ufuk Tarhan’ın kendi söylemine göre; hızlı ve büyük değişim geçiren dünyada “Geleceğin başarılı insan modeli; T-İnsan” olacak. Tarhan Konferans boyunca Türkiyedeki fütürizm çalışmalarında önemli bir yere sahip olan T-İnsan kitabı ve değişen geleceğin getirecekleri hakkında birçok önemli bilgiyi dinleyicileriyle paylaşacak.

Yeni nesli daha iyi tanımak, anlamak ve gelecek hayattan beklentilerini analiz edebilmek isteyen tüm eğitimcilerin ve velilerin katılması gereken ‘’Bildiğimiz Z Kuşağı Bilmediğimiz Gelecek Konferansı’’ na katılım formunu doldurmak için TIKLAYIN.


22.02.2020 13:18 tarihinde yayınlandı.
Yorum Yaz
Yorumlar (0)
arrow