Aile ve Kariyer Danışmanlığı Hizmetimiz Başlıyor...

author

 

Doğru Tercih Ailesi olarak aday öğrenciler ve onların aileleri için 16 Temmuz Salı gününden itibaren İstanbul Kültür Üniversitesi Ataköy Yerleşkesi’nde Aile ve Kariyer Danışmanlığı hizmeti vermeye başlayacağız.

Uzman psikologlar tarafından desteklenen Aile ve Kariyer Danışmanlığı’nda amaç aileye bu zorlu ve önemli süreçte çocuklarına daha fazla ve doğru destek olmalarını sağlayacak farkındalığı kazandırmak olacaktır. Aile Danışmanlığı, üniversite adayı öğrencilerin ailelerine doğru iletişim yolları, yapılması/yapılmaması gerekenler, nasıl bir iletişim dili kullanmaları gerektiği, neleri göz önünde bulundurmaları gerektiği vb. konularda danışmanlık hizmeti verecektir.

Temel görevimiz aile ve aday öğrenci arasında tercih dönemine özgü yaşanan çatışmalarda nasıl doğru bir şekilde ortak paydada buluşulabileceğini ailelere göstermektir. Aileye, aday ile yaşadığı çatışmadan nasıl uzlaşı ile çıkabileceklerini, bunu yaparken nelere dikkat etmeleri gerektiğini, adayın hayatına ve kararlarına saygının birey yetiştirme açısından önemi üzerinde durulacaktır.

Kariyer Danışmalığında ise aday öğrencilerin doğru meslek gruplarına veya bölümlere yönlendirilmesini amaçlamaktadır. Hangi bölümü seçeceğini bilmeyen, mesleki eğilimini henüz keşfedememiş adaylara kendilerini tanıma yollarını aktarmak ve kendileri için en doğru tercihi yapmalarına yardımcı olmak için hizmet vereceğiz. Bu süreçte aday öğrencinin kişilik tipi, yetkinlikleri ve mesleki yönelimlerini yorumlayacak adaya kendisi ile ilgili bir farkındalık sağlamayı hedefliyoruz. Akademik bir alt yapıya dayandırılarak kurgulanan Kariyer Danışmanlığı hizmetinde aday öğrenciye envanter uygulama ve birebir görüşme yolları ile en doğru bölüm ve meslek önerilerini yapacağız.

 


29.06.2022 17:50 tarihinde yayınlandı.
Yorum Yaz
Yorumlar (0)
arrow