7 Adımda Çalışma Ortamınızı Verimli Hale Getirin

author

 

Bulunduğunuz ortam çalışma motivasyonunuzu büyük ölçüde etkiler. Bu yazımızda 7 adımda nasıl daha verimli bir çalışma ortamı oluşturabiliceğimizi inceleyeceğiz.

Havalandırma Ve Bitki Kullanımı

Ders çalıştığınız ortamın hava alması oldukça önemlidir. Kaplı ortamda çalışmaktan hoşlansanız bile hava alan ortamda daha verimli çalışırsınız. Ayrıca bitkilerden destek alarak yine odadaki havanın temizlenmesini sağlayabilirsiniz.

Etrafınızdaki Fazlalıkları Kaldırın

Ders çalışırken etrafınızda dikkatinizi dağıtacak fazlalıklar olmamasına özen göstermelisiniz. Bu sayede aradığınızı daha çabuk bulacak ve daha verimli çalışacaksınız.

Çalışma Ortamınızda Renklendirme

Çalışacağınız ortamda açık tonlu pastel renkler tercih etmeniz sizi rahatlatır ve gözünüzü yormaz.

Telefonları Kaldırın

Telefonunuzun sesini ve titreşimini kapatsanız bile gelen bir bildirim ile ekranının yanması sizin dikkatinizi dağıtacaktır bu nedenle telefonunuzu kapatın ve elinizin altında olmayacak bir yere kaldırın.

Panolardan Yararlanın

Hem kendinize hatırlatma notları yazabileceğiniz hem de derslerinizle ilgili kısa bilgi notlarını yazıp yapıştırabileceğiniz mantar panolar kullanmak motivasyonunuzu arttırabilir.

Oda Işıklandırması

Aydınlatma hem gözünüzü yormayacak hem de uykunuzu getirmeyecek şekilde oluşturulmalıdır.

Bir odanın aydınlatması sizin odaklanmanız konusunda gerçekten önemli bir detaydır.

Temel İhtiyaçlarınızı Giderin

Ders çalışmaya başlamadan önce temel ihtiyaçlarınızı giderirseniz çalışmanız bölünmek zorunda kalmaz ayrıca mümkünse çalışırken çalışma masanızda bir şey yiyip içmemeye özen gösterin.

 

Yorum Yaz
Yorumlar (0)
arrow